Subiect: Despre vise!
View Single Post
  #2  
Vechi 25.09.2009, 03:33:33
florisca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit completare

Tot eu mi-s!voi povesti niste vise mai aparte!cel mai socant de anul asta,ce trebuie postat si pe un forum de stomatologie!tata e medic stomatolog,dintzar,cum zice el!eu sunt o maniaca a danturii,am o dantura de revista,dar am muncit pe branci pt asta:aparate dentare in copilarie,si sus si jos,cand se indrepta un dinte,se stramba altul,operatie la strunga la 7 ani,m-au pacalit ai mei cu o carte de povesti,azi fara un telefon mobil de 17 meleoane nu scapau,m-am spalat always de 3 ori pe zi pe dinti,cand oi muri,cred ca mi-or umple sicriul de perii de dinti,si uite asa,ar tebui sa nu am probleme cu dintii!credeti?ei as!am 3 plombe pe fiece masea,anul trecut am patimit 2 abcese,inacceptabil pt un om ce s-ar spala pe dinti si cand mananca.iar anul asta alte 2 abcese unul dupa altul!nu intru in detalii de specialitate legat de demersul tratamentului,dar dupa ce ambele au fost tratate de tai-miu,ce are 30 de ani de experienta,ambele abcese au puscat.mi s-au umflat gingiile!iar fadaru se uita la mine ca la o ciudatenie pt ca nu mai patise!a facut tot ce a stiut,dar problema se ameliora,fara sa se rezolve total!intr-o noapte,visez ca eram cu un dr stomatolog,prof universitar si ii povesteam problemele mele cu cele 2 masele.omul a luat 4 ace de seringa din metal,ca pe vremea lui ceausescu si mi-a drenat cele 4 abcese avute in total,desi doar 2 erau o problema.nu va spun ca next day au inceput sa mi se dezumfle gingiile,in 3 zile pe gingia de jos puteai schia.si uite cum aflam ce nu stiam:in vis poti fi vindecat de probleme fara solutii,nu pt ca nus medicii buni,ci ptr ca esti tu un caz atipic!gingiile nu se pot dezumfla de la sine cata vreme la radacina dintelui exista puroi!deci o vindecare de la sine nu a fost,deci nu pot spune ca a fost vis premonitoriu,ca a anuntat o vindecare ce a avut loc de la sine.deci a fost o vindecare in vis!am mai citit de un caz in care un tip avea leucemie si in vis i-a aparut un mos,i-a zis multe despre boala lui,si la urmatoarele analize,omul era spre bine,in mod inexplicabil!si uite cum aflam ce pot fi visele:cai de vindecare! Urmatorul vis interesant:dormeam la pranz si simteam ce se intampla in realitate:cineva aranja patura peste mine,desi eram singura acasa.am mai patit des sa simt in timp ce dorm ca cineva ma acopera cu patura.asta e,insa,alt subiect!ei,si visam ca plutea pe langa mine un norisor alb si m-am trezit langa mine cu o fiinta in roba alba,care mi-a infipt un tarus in talie!si cand m-am trezit,aveam imprimate 4 forme de unghii de la o mana,ca si cum cineva si-a lipit degetele,partea cu unghiile,de pielea mea.dar nu erau ale mele!ale mele sunt inguste la forma,astea erau late!eu nu ma grabesc sa spun ca acea fiinta in alb era cineva de jos,doar ptr ca mi-a infipt un tarus si asta m-a durut,eu spun ca sunt taine ce nu le stim si raman deschisa la ambele variante:a fost cineva de sus,sau cineva de jos!nu asta e partea socanta,ci faza cu degetele imprimate pe mana mea!care nu sunt ale mele! Iar acum,tema de gandire pentru cei ce vor sa aprofundeze subiectul Dumnezeu!Intr-un vis,cineva mi-a spus ca DUMNEZEU NU E CUM SE STIE,CI CUM SE DEZVALUIE FIECARUIA!
Reply With Quote