View Single Post
  #1  
Vechi 19.01.2015, 11:38:49
gardfield gardfield is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2015
Mesaje: 3
Implicit o parere din exterior si o cerere de ajutor

Buna ziua si La Multi Ani pe 2015 tuturor.

Am intrat pe forum cu incercarea de a raspunde la anumite intrebari. Tot ce va povestesc sunt fapte reale si cu ajutorul singurei prietene care o mai am am pus tot capla cap. Nu stiu daca ma pot face de ras sau devin paranoic...

Am 30 de ani sunt inginer si lucrurile au mers foarte bine pana in Ianuarie 2014 cand am decis sa imi schimb job-ul. Am fost mult timp plecat si de fiecare data dorul de tara ma facea sa ma intorc acasa in Romania. Am decis sa pun punct vietii anterioare. In aceeasi perioada am cunoscut o fata cu care am incercat o relatie, una mai serioasa dar din motivul ca plecam din orasul respectiv si in incercarea mea de a ajunge in orasul natal nu a mai continuat. Totul sa terminat in Aprilie 2014. Din aceasta perioada totul e pe dos in viata mea, partea financiara e la pamant, psihicul la fel. Am inceput sa ma probleme de sanatate, imi apareau pe fata din ce in ce mai multe pete si infectii...doctorii au spus ca as avea o infectie in sange si sa fac tratament. Am aproape un an de cand fac tratamentul si nimic...am incercat diferite antibiotice in mai multe reprize cu pauza....dar nimic. Dureri infernale de cap si stari de oboseala, eu care lucram in medie 10-12 ore pe zi fara sa arat un pic de oboseala plus ca am luat mult in greutate.
Viata personala a ajuns la zero,o singura amica mai am, aveam zeci de prieteni...orice incercare de a comunica cu o alta persoana, nu exagerez si e general,indiferent daca e baiat sau e fata,dupa 24h nici nu mai sunt bagat in seama. Am inceput sedinte de psihologie, lucru care degeaba il fac... Nu mai pot apropia pe nimeni de mine, indiferent daca e fata sau baiat. Nu pot avea o relatie.
Cu serviciul, am avut aproape o suta deoameni in subordine impartite in echipe...acum am ajuns sa nu fiu apreciat si prin incercarea mea de a gasi un alt job, fara reusita,gasesc din ce in ce mai mici oferte....
Nimeni nu se mai uita la mine.
Acasa in familie,care ii iubesc si pentru ei m-am intors am ajuns sa nu ii mai suport, nu accept nici un fel gest, vorba...am inceput sa am iesiri si cateodata stau si ma gandesc de ce mai traiesc.

Singura prietena pe care o mai am (si aici e o poveste destul de lunga) mi-a spus ca as avea farmece si vraji facute de respectiva. Sincer nu stiu ce sa cred, nu stiu ce sa spun....

Am apelat la acest forum, poate voi gasi un raspuns sau o alta parere din exterior.

Am incercat sa explic in mare, ce am reusit sa pun cap la cap, din momentul in care viata mea sa schimat radical.

Psihic sunt deprimat, terminat, distrus...
Reply With Quote