View Single Post
  #18  
Vechi 14.03.2016, 19:23:24
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Sugestie: întrucât suntem la începutul Postului Mare și tot creștinul dreptmăritor este nerăbdător să înmulțească faptele bune, iată o mană cerească pentru binevoitorii din Constanța.

Deschide tu un cont de email unde să-ți scrie cei care vor să se implice în ridicarea din deznădejde a doamnei respective. Fiecare poate să facă ceva folositor, cu condiția să iasă din lenevire și nepăsare.

Mă gândesc la un grup de sprijin care să ofere suport constant, prin rugăciune și implicare concretă. Bunătatea lui Dumnezeu în credincioșii Săi este o "filozofie" convingătoare pentru un suflet deznădăjduit.
Da. Sper ca nu aberez, cum fac eu de obicei, dar ma gindesc ca doamna despre care este vorba in acest topic trebuie sa fie ajutata prin intilniri de rugaciune, discutii/studii, la nivelul posibil in situatia data, despre Biblie si Biserica, introducerea, cit mai agreabila, calda, sincera, omeneasca, in lumea credintei, sustinere emotionala oricind si in orice fel. Nu stiu daca am exprimat clar ce vreau sa spun. Eu sint din Bucuresti, si oricum un tocilar trancanitor si inept, dar pe froumul acesta sint oameni al caror mental si suflet sint poleite cu aur vesnic. Am avut onoarea sa cunosc, aici in Buc si nu numai, o parte din ei.
Dumnezeu sa o ajute pe roaba Sa sa treaca cu bine acest pas si sa stea de-a dreapta Facatorului nostru al tuturor! Amin.
Reply With Quote