View Single Post
  #227  
Vechi 03.09.2011, 16:11:58
WhiteChakra's Avatar
WhiteChakra WhiteChakra is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2011
Religia: Catolic
Mesaje: 86
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ggmarius Vezi mesajul
necazul meu in momentul de fata este malahia, cu care lupt de mult timp si sper ca sa biruiesc in sfarsit!
Sport, ca sa eliberezi acea tensiune. Si cand nu poti face sport, incearca o cafea buna (se spune ca stimuleaza activitatea cerebrala in conditii de stres) + un film, serial bun. Super combinatie.
Si rugaciune, evident.

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Cam devreme. Viitorul tau acum se scrie. Cand vei ajunge la vartsa mea si vei privi inapoi, vei vedea cum ai piredut timpul cu depresii si gandindu-te la viitor, cand inca se mai putea face ceva. Acum e momentul sa te perfectionezi pe plan profesional, daca gasesti o activitate care iti place, trebuie sa te tii de ea, acum e momentul sa incepi sa iubesti, acum e momentul sa indraznesti. Nu mai tarziu, nu cand ne facem mari, cand om termina facultatea, cand om avea un serviciu... Cati ani ai, 19 parca? Trebuie sa inveti sa-ti castigi existenta de pe acum. Poti sa incerci si sa faci ceva mai extravagant, cum ziceai in alta parte, poti sa fii chiar "actrita". Totul e sa nu uiti de unde ai plecat si sa nu uiti Cine te-a facut ceea ce esti si ti-a dat ceea ce ai. Adica, stii tu Cine.
17 ani, aproape 18. Si sunt baiat. :)) Cateodata chiar as vrea sa spun ca n-am nici un stres, dar e exact invers. De pe la vreo 14 ani nu mai pot dormi bine noaptea din cauza gandurilor, stresului permanent. Devine chiar amuzant, nimic iesit din comun pentru mine, ma-ntreb cum o sa fie peste inca 3 ani. :)
Reply With Quote