View Single Post
  #95  
Vechi 07.09.2011, 19:48:26
loricel loricel is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Deviant Vezi mesajul
Problema ta e modul in care ti-a fost prezentat Dumnezeu. Dar nu e totul vina Lui, adica tu te-ai nascut ca sa te dezvolti ca OM, si pentru asta ai niste incercari in viata prin care trebuie sa treci ( acestea pot fi de orice fel).
Dumnezeu ne-a lasat imperfecti pentru a ATINGE perfectiunea. Vezi tu, daca am crede cu adevarat si am avea cunostintele, care nu le poti obtine doar prin ce zice crestinismul, probabil am putea face si noi ce a facut Iisus, dupa cum si el a spus (si nu cred ca se referea strict la preoti).

*sper sa nu ma ia nimeni cu conceptul "crede si nu cerceta" deoarece stim ca se refera la credinta, pentru ca Dumnezeu nu ne vrea prosti*

La 22 ani am devenit mama. Moment in care toata lumea s-a intors impotriva mea,inclusiv tatal si familia.
Cu cativa ani inainte am incercat sa ma sinucid.
Nu stiu care este motivul supararii tale concrete dar, din expierienta iti spun fii incrincenat sa urasti pacatele tale ,chiar daca toata lumea iti este potrivnica .CU DUMNEZEU NU TE PUNE CA STIE MAI BINE DECAT ORCINE CE E MAI BINE PT. TINE.
Reply With Quote