View Single Post
  #249  
Vechi 01.01.2021, 09:24:41
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locaţie: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
N-AI FOST MORT CI în stare de inconČ™tienČ›ă 7 luni. Dacă ai fi fost mort te-ar fi îngropat.

Moartea înseamnă NECREDINČšĂ. Metampsihoza e o stare de amăgire Č™i de necredinČ›ă.

Dacă va fi învierea tutuor oamenilor aČ™a cum ne spune scriptura cum se vor reîncarna ei între timp fără Domnul Iisua Hristos?

Nu cred în oameni Č™i nici în reîncarnarea oamenilor ci în Domnul Hristos. A dovedit că merită a fi crezut.
eu nu am sustinut reincarnarea intr-o pisica ori broasca...si coma de grad "5" ce poate insemna in viziunea ta? moralistule, EI AU VRUT SA O FACA, dar fiul meu s-a opus cu vehementa...m-au tinut in neputrezaciune cu aparatele lor...eu, nu ma dau mare cu asta, nu pot sa o fac, doar ti-am zis ca in unele doar speculezi...nestiind NIMIC...
reinvierea mortilor, nu poate fi numita "reincarnare"?...te intreb asa retoric...Si ce, eu am zis ca e rau ca tu crezi in IIsus Hristos???!
Problema ta, e mandria, te falesti cu asta, crezi ca esti singurul care "crede", ei bine surpriza, MAI SUNT SI ALTII...nestiuti de tine...ori pur si simplu necunosscuti de tine..."si ii veti cunoaste, dupa roadele lor..."

Last edited by eusingur; 01.01.2021 at 09:44:46.
Reply With Quote