View Single Post
  #10  
Vechi 02.01.2021, 01:15:47
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locație: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Ai perfecta dreptate!
Incepe deci, sa deosebesti prima data binele, iar daca nu-ti vei da seama ca, de fapt, acela e raul botezului pe care l-ai primit, atunci n-ai invatat sa le deosebesti.

Mai simplu (dar destul de improbabil) ar fi sa-L cunosti pe Domnul Iisus Hristos, fiindca atunci ai cunoaste si binele si raul deopotriva.

Cum sa lupti pentru tara ta impotriva celor pe care i-ai ales democratic chiar tu? -asta pe de o parte

Pe de alta parte, tu vrei sa te bucuri de acelasi "bine" care e accesibil doar celor cocotati in randurile puterii; tot acest bine este material si lumesc, chiar daca e pentru tara, iar Iisus nu l-a vrut.

Dorinta mea intima este sa am parte si eu de "binele" acesta. Iisus a fost ispitit si nu a acceptat; eu nu sunt ispitit fiindca si eu il caut si nu-l gasesc si de aceea nu sunt vrednic nici de Iisus. Daca e sa aleg una din doua, n-ar fi pacat sa nu-L aleg pe Iisus? De aceea te-am intrebat de vaccin.



P.S. Insusi titlul pe care l-ai pus acestui topic denota egoismul pe care (fara sa vrei) ti-l dai de gol fiindca te incluzi si pe tine intre cei buni cand vrei un bine pentru altii.
se vede treaba ca esti cam scurt in banda...EU NU VORBESC DE BINELE MATERIAL,CI DE CEL SPIRITUAL, am precizat ca "rabdati slugile satanei" ...crezi ca daca VOTUL TAU CONTA ,te mai lasa vreo unu sa votezi? Esti un NAIV! si daca ati iubi tara si senenii, inseamna sa fii egoist, atunci vorba francezului, " so be it"...
p.s binele spiritual atrage dupa sine, in mod inevitabil si binele material...
"asadar, faceti voi cele ce Le-Am leguit Eu, si restul va veni de la sine"

Last edited by eusingur; 02.01.2021 at 01:18:15.
Reply With Quote