View Single Post
  #7  
Vechi 11.02.2009, 20:57:10
ionelaz's Avatar
ionelaz ionelaz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Mesaje: 23
Smile

Citat:
În prealabil postat de nutzy Vezi mesajul
sunt niste necuvantatoare foarte iubitoare.A avut sa o afle sotul meu cat am fost plecata o luna de zile de acasa in vizita la sora mea.L-am lasat sa aiba grija de casa cu exceptia pisicii care avea 4 pui.Nu-i placeau deloc pisicile ca zice el ,intra in casa nepoftite,se baga in sufletul tau,se urca pe masa.
-Vezi ce faci cu ei ,imi zice ,ca eu nu am grija de ei.
Am reusit sa dau 2 dintre ei si am zis ca 2 nu ii dau nici in ruptul capului.Mama lor a prins un sarpe asta vara care era gata sa imi intre in casa.Noroc ca era usa inchisa si pisica prin apropiere.
Cat am fost plecata il mai intrebam pe mess ce fac pisicile ,daca nu au murit de foame...
Mi-a zis ca inca nu...
Cand m-am intors,nu mi-a venit sa cred...erau frumoase si maricele...crescusera.
In fiecare dimineata avea o grija: sa dea pisicilor mancare :))))
Nu dupa mult timp unul din ei a disparut...Dar a ramas Misha,ca asa il cheama.
Si acum e prietenul sotului meu ,il sterge pe labute cand intra in casa si se urca in bratele lui.Acum ii plac si lui pisicile...

M-am bucurat sa citesc postarea ta pentru ca mi-a amintit de un lucru tare frumos si anume ca si eu am invatat de la sotul meu sa iubesc mai mult animalele si in special pisicile:).Sunt de acord ca sunt niste necuvantatoare foarte iubitoare si dragalase!Nasii nostri sunt niste iubitorii adevarati de pisicute fiindca au foarte multe pe care le cresc cu drag.Sa va bucurati de pisicut!
__________________
''Acela este cu adevărat liber, care trăiește pentru Hristos.''-Sfantul Ioan Gura de Aur
Reply With Quote