View Single Post
  #24  
Vechi 05.10.2009, 11:56:56
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raluca06 Vezi mesajul
Da.. o sa treaca, dar greu. Cred ca mi-as fi dorit mult de tot sa aiba curajul sa spuna cap coada ce s-a intamplat. Sa fie sincer. STii de ce mi-e teama? ca Dumnezeu a vazut cat am plans si cat m-a durut ce face el si n-o sa lase durerea mea nerazbunata. Nu-i doresc raul, dar cum a zis el ca mie imi va fi mai bine fara el, asa sa i se intoarca si lui.
Azi mi-a demonstrat ca nu da 2 bani pe faptul ca pe mine ma doare sau ca sufar. trist.
Da, este normal sa treaca mai usor sau mai greu...in functie de situatie. De ce esti atat de sigura ca el a gresit si ca Dumnezeu il va pedepsi pentru aceasta decizie? Chiar esti convinsa ca a gresit doar pentru nu ti-a expus pe puncte motivul deciziei de a pune punct relatiei voastre?

Nu consider ca trebuie sa avem pretentii de la cei care trec episodic prin viata noastra, atata timp cat fiecare avem libertatea de a parasi, de a pune punct unei relatii fara nici un viitor sau dezamagitoare pentru a cauta persoana compatibila cu noi.

Poate ca a ales sa incheie aceasta relatie fara a-ti spune motivul ( asta in caz ca nu ti l-a spus deja de n ori dar tu nu vrei sa il accepti ca fiind un motiv) se poate datora faptului ca si-a dat seama ca tu iti doresti sa il ai in viata ta indiferent ca el nu isi mai doreste acest lucru.

Sfatul meu: incearca sa privesti realitatea asa cum e, incearca sa intelegi mesajul transmis de el si faptul ca a facut o alegere...ceea ce e perfect normal in viata fiecaruia dintre noi. Incearca sa intelegi ca nimeni nu isi doreste sa reinnoade o relatie doar pentru ca celalat sufera si se tanguie doar doar... Intr-o relatie partenerii trebuie sa aiba si ce aprecia unul la celalat, sa vada si calitati si chiar putere de caracter. Tu acum te-ai transformat intr-un cersetor care vrea iubirea pierduta, deci implicit mila fostului...esti sgura ca el mai poate regasi in tine persoana de care se indragostise candva, femeia vesela, tanara, ambitioasa, care avea planuri in viata, care era sigura pe sine si radioasa si alaturi de care se simtea bine ? ............

Doamne ajuta!

Last edited by AndruscaCIM; 05.10.2009 at 12:04:43.
Reply With Quote