View Single Post
  #28  
Vechi 24.10.2009, 12:54:42
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de Raluca06 Vezi mesajul
Da.. o sa treaca, dar greu. Cred ca mi-as fi dorit mult de tot sa aiba curajul sa spuna cap coada ce s-a intamplat. Sa fie sincer. STii de ce mi-e teama? ca Dumnezeu a vazut cat am plans si cat m-a durut ce face el si n-o sa lase durerea mea nerazbunata. Nu-i doresc raul, dar cum a zis el ca mie imi va fi mai bine fara el, asa sa i se intoarca si lui.
Azi mi-a demonstrat ca nu da 2 bani pe faptul ca pe mine ma doare sau ca sufar. trist.
capul sus raluca!
eu cred ca toate povestile lui despre ce a visat nu sunt decat scuze pentru a putea sa puna capat la ce se hotarase deja. nu prea e specific barbatilor sa se ghideze dupa asa ceva asa ca, mie personal, imi suna a vrajeala ieftina.
conteaza foarte mult cat a fost impreuna cu fosta lui prietena si ce fel de relatie au avut. cu siguranta va ramane cu ea pentru ca e ca stupul pentru albine cand incepi sa gusti din mierea, pe care tu i-o refuzi. nu-ti bate capul...
insa, mai e ceva. gaseste-ti un duhovnic stabil si nu doar pe cineva la care sa te duci din an in pasti si sa pui intrebari de baraj. daca explicai de la inceput sunt sigur ca nu ajungeai sa primesti raspunsul in manierea aceea.
nu trebuie decat sa gandesti ca nu a fost de la Dumnezeu si ca tot raul spre bine. bine ca s-a terminat acum si nu mai tarziu cand ar fi fost mult mai dureros pentru tine.
ai putintica rabdare, roaga-te si vei fi rasplatita.
Doamne ajuta!
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."

Last edited by axios; 24.10.2009 at 12:56:57.
Reply With Quote