Subiect: Casa sau Bloc?
View Single Post
  #23  
Vechi 14.04.2014, 11:53:15
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Si mie mi-a placut..nu m-am gandit de ex. ca la o adica, gradinarit poti faci si in curtea blocului.
Sigur, nu poti tine o vaca la bloc :)) pisici in principiu cate vrei, daca nu tii musai sa le tii pe toate in casa, iar caini..cred ca unul ar fi mai mult decat suficient daca e cu adevarat necesar si indispensabil..

Si cred ca cel mai important cadou care il pot face niste parinti copilului (copiilor) lor, este TIMPUL petrecut cu ei.
Foarte putini se gandeasc la asta, chiar si cei care au copii, vin cu pretextul ca bunastarea materiala e mai importanta iar copilul se poate juca si singur la o adica, nu? Mai e gradinita cu program prelungit, pe urma vine scoala, temele, etc. are prieteni, ii luam un smartphone si nelimitat la sms si Internet, sa aiba si mai multi prieteni, etc.

A, si cred ca unui copil i-ar place sa aiba macar 2-3 fratiori/surioare cu atat mai mult, mai tarziu, in viata, va aprecia asta.

Dar probabil ca va trebui sa se joace singurel in curte, ca mami si tati trebuie sa plateasca mai intai ratele la casa si cand vor termina - ei bine, e prea tarziu sa mai poata face copii.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 14.04.2014 at 12:00:03.
Reply With Quote