View Single Post
  #55  
Vechi 30.10.2015, 11:51:16
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Am gasit o solutie...dialectica. Conform cererii doamnei Max, nu dau sa manance pisicii in casa si evit sa o primesc in casa. Asta nu ma impiedica sa-i pun sa manance in curte. Numai ca... s-a aflat. In lumea pisiceasca. In ultimele zile, pisica doamnei Max, care e gri-petrol (pisica, vreau sa spun) vine insotita de o pisica neagra. Asta, nu stiu a cui e si daca e a cuiva. Apartine bunului Dumnezeu. In fine, intr-o zi, cand astea doua pisici erau la masa, am vazut in castanul din curte un motan care se uita fix la ele, cu coada balanta. Poate ca venea si pana acuma, dar acuma, castanul pierzandu-si podoaba de frunze, a devenit vizibil. In fine, s-a intamplat numai o data si, deocamdata, nu a mai revenit.

Sa fie o pedeapsa pentru faptul ca toata viata am luat in ras babele care hranesc multe pisici ? Lucrurile par sa evolueze incat sa fiu intr-o situatie asemenea lor...
Aveam o clienta careia ii adusesera copiii in curte o catea mare, care la un moment dat a facut o coxartroza urata. Femeii i-a fost mila si a bagat-o in casa la caldura peste iarna, i-a dat medicamente si o ajuta sa se ridice cu un prosop, sa mearga sa-si faca nevoile. Obisnuia sa zica ca asta e (pedeapsa divina) " pentru soacra-mea", de care nu mai stia nimic decand ii murise sotul...
Reply With Quote