View Single Post
  #22  
Vechi 03.02.2021, 16:07:51
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Eu nu hulesc pe nimeni, eu laud Credinta Ortodoxa a BOR si Ortodoxia romaneasca milenara si pe Cele 7 Trambite Apocaliptice si lucrarea lui Dumnezeu de la sfarsit de timp.

Tu n-ai decat sa minti in continuare de parca mesajele din postari n-ar dovedi indubitabil cine huleste, se cearta, provoaca, judeca, huleste.

M-am orpit sa nu-ti mai faci rau. Te iert si te rog sa te opresti. Te-am iertat si poti vorbi si scrie cat vrei, doar ca eu nu-ti mai raspund.
Faci 2 afirmatii:

1. Lauzi ortodoxia - de fapt tu nu ai spus nimic din ortodoxie - si nu ai fundamentat nimic in ortodoxie - ai fundamentat totul in sectarism - este o minciuna ordinara afirmatia asta a ta, pe care cu totii o condamnam - nu putem accepta ortodoxia ta cat timp tu vorbesti DOAR DIN NIP, numai despre NIP

2. A doua invatatura este sectara, apocaliptica, infara Bisericii, un apendice eretic adaugat din NIp, care nu este in BOR si care este condamandat de BOR, care suprascrie in fapt invatatura BOR.
In fapt aceasta este invatatura ta fundamentala si Biserica ta.

Tu nu esti membru BOR, este membru NIP care se acopera sub haina BOR.


Leapada-te aici pe forum de NIP asa cum cere BISERICA si cum a facut Biserica pentru aceasta erezie. !!!

Daca nu te lepezi atunci esti parte din NIP si inafara Bisericii.


Spune si tu cum a spus Biserica - SECTA REA !!!


Si evident ca ai sa eviti acest lucru si asta o sa te scoata din Biserica si o sa iti confirme pozitia ta de membru NIP inafara Bor.

Noi din BOR NU te recunoastem ca fiind parte din BOR desi sustii tare acest lucru. Iar fortarae din partea ta a unei apartenente, fara ca in fapt BOR sa confirme este degeaba.. .BOR te-a condamanta si ti-a spus SECTA SI SECTAR RAU.

Last edited by gpalama; 03.02.2021 at 16:14:43.
Reply With Quote