View Single Post
  #17  
Vechi 06.03.2018, 21:45:31
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Nu stii, cat ajuta participarea!

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Dacă ai ști că nu oricine poate să predice, asta înseamnă să ai o cultură, nu ai mai aduce un asemenea argument pueril.

A fost degeaba în Sf. Munte. Acolo nu vezi așa ceva.
Nu stii cat ajuta participarea la traire? In cor, sau la cantari, sau citirea din Proloage sau carti ziditoare? Asa se cultiva participarea activa. Pe mine Oastea Domnului m-a adus la Biserica,si participarea in Cor m-a tinut sa fiu activ si cu o prezenta constanta.

Unii dintre frati mi-au fost modele.Erau oameni care nu se laudau, ci faceau. Dupa multi ani am aflat ca fratele la care ne adunam, fetele care le tineau, nu erau ale lor, ci doar le botezasera si la un moment , de cumpana, cu unul sau ambii parinti ai celor doua, le-au luat ei sa le creasca. Alta care a sustinut copii de la casa de copii, desi avea copii ei.Ma rog ar fi multe de zis.

Si apropo daca unii simt ca vor sa mai citeasca din carti sfinte,si sa cante diverse cantari scrise de oameni probati in puscarii(Traian Dorz),ce le recomanzi sa stea acasa,sau sa plece la Protestanti???
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote