View Single Post
  #282  
Vechi 30.06.2016, 11:28:43
Monnis Monnis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2012
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 184
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Eu nu generalizez nimic, Vocile sunt multe. Nu eu spun asta. Multi romani s-au smintit din cauza asta. Nu aveti idee la cat se ridica numarul celor care , din aceasta cauza, s-au smintit acuzand Biserica ortodoxa de multe.
Ei bine, eu atrag atentia. fac parte din Biserica, preotii sa se intoarca la ceea ce trebuie sa fie. Si sa aiba curajul marturisirii , sa nu le mai fie frica ca isi pierd parohiile.

Apropo de hartie. Colo mai usus unul striga ca am fost zgarcita, aici dumneata strigi ca am dat prea mult sa ispitesc. Asa care va sa zica. Eu am dat cat m-a lasat inima.
De altfel am venit in tara cu dorinta da a darui cat mai mult la Biserica. eram suparata ca era denigrata Biserica, si m-am dus si la manastiri peste tot, si le-am spus ca vreau sa daruiesc Bisericii cat pot ca asa simt.
...
Nu recunoașteți că generalizați, asta e altceva......
"Apropo de hârtie", ce știm sigur este că dumneavoastră vi s-a părut consistentă, comparativ cu "serviciul" prestat de preot; eu nu am strigat (nu am folosit majusculele), v-am adresat o întrebare, încercați să faceți diferența.
__________________
"Fiți întelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii" (Matei 10, 16-22)
Reply With Quote