Subiect: hmm... help?
View Single Post
  #23  
Vechi 14.03.2010, 22:09:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de angel4ver Vezi mesajul
m-am exprimat gresit, dar ati inteles in mare ce-am vrut sa aflu.
pentru mine e ceva important si-mi cer scuze daca s-a inteles altceva decat trebuia sa transmit eu [am incredere in Dumnezeu si stiu ca o sa-mi arate drumul cel bun, dar asta nu inseamna ca eu trebuie sa stau si sa astept; imi cer scuze daca s-a inteles altceva!].
multumesc din suflet pentru ca mi-ati raspuns. voi tine cont de sfaturile primite
si-o sa incerc ce mi-ai spus tu, alin. acel test de sinceritate. si mama a citit postul tau si ti-a dat dreptate in legatura cu testul.
sa speram ca o sa fie bine.
multumesc mult ^_^
multa sanatate va doresc la toti!
Sa ne tii si pe noi la curent cum s-au derulat lucrurile..
Avand in vedere ca are 18 ani si inca nu e botezat, desi adventistii incep si de la 14 ani sau chiar putin mai jos in unele cazuri, cine stie, poate exista o sansa sa-l aduci la lumina.

Felicitari si lui tricesimusquintus (adventist) care a reusit sa fie f. direct si sincer de data asta si a confirmat ca asa stau lucrurile: nu se tolereaza casatoriile mixte in comunitatea lor iar adventismul si ortodoxia sunt diametral opuse.

Sunt destul de sigur ca cine ar veni cu o astfel de "inovatie" (casatoria mixta) ar ajunge sa trebuiasca sa dea explicatii in fata comitelului de disciplina si daca nu "indreapta" lucrurile (adica daca nu are intentia sa te convinga sa te botezi la ei) va fi exclus in scurt timp.

Cred ca tricesimusquintus poate sa confirme.
Reply With Quote