View Single Post
  #9  
Vechi 19.02.2011, 03:09:17
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Aveti dreptate, Raoul si Yasmina, dar citind acest articol am fost atat de socata, incat nu am mai asteptat sa caut mai intai pe Google.

Aceasta lege atinge populatia saraca a Romaniei si de aiurea, si anume pe cei, care mai castigau cate un banut din culesul plantelor medicinale.

Sa se ajunga chiar la pedeapsa cu inchisoarea pentru folosirea plantelor si detinerea de carti... asta imi aminteste de vremurile in care Hitler a pus sa se arda carti in Germania. Chiar atat de departe am ajuns?
Un singur lucru pot spune: Doamne apara-ne si ne pazeste!
Totusi,legea nu este activa inca,chiar daca s-a votat,poate fi judecata,contestata.
Noi chiar avem o piata organica a gradinarilor din localitate,care se tine in fiecare sfarsit de saptamana,inca exista(dar sunt f scumpe produsele lor,incat te intrebi de 2-3 ori daca sa cumperi sau nu :))

P.S.=si de ce afecteaza aceasta lege americana,cetatenii din romania??nu inteleg??
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 19.02.2011 at 03:12:32.
Reply With Quote