View Single Post
  #1503  
Vechi 08.03.2011, 20:15:59
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de medusa Vezi mesajul
Iosif, esti un mare MINCINOS si vei arde tu in iazul de foc. Sa-ti spun de ce: vorbirea in limbi de la voi, penticostalii, este ceva provocat, pentru ca folositi mantre exact ca yoghinii, nicio diferenta, pana se incurca limba si spuneti tampenii. Urlati repetand mecanic acelasi cuvant, "sange" sau "glorie", desi Domnul a spus sa nu folosim repetitii fara rost ca paganii. Vrei verset? cred ca il stii, dar iti bati joc de Biblie. Sectantule periculos ce esti.
Nu stiu cat esti tu de in masura sa faci pe cineva mincinos. Tu, un barbat ne-ortodox care se da femeie ortodoxa... Asta daca tot suntem la ora de sinceritate...Sau si acum faci glume nevinovate care nu fac rau nimanui?

Eu sunt aici sa spun ca minti [si] cu ce ai scris mai sus. Ai umblat prin cine stie ce grupari obscure si acum generalizezi. Eu am primit botezul in Duh Sfant rugandu-ma ca orice copil care cere Tatalui sau ceva, fara toate prostiile pe care le enumeri mai sus. Si l-am primit la penticostali. Nu vrei sa renunti odata la imaturitatea si resentimentele astea? Imbatranesti rapid si in curand vei sta in fata lui Dumnezeu. Si focul vesnic e chiar vesnic, chiar daca in conceptia ta se termina repede.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14

Last edited by Doriana; 08.03.2011 at 20:22:24.