View Single Post
  #1504  
Vechi 08.03.2011, 20:50:31
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Eu sunt aici sa spun ca minti [si] cu ce ai scris mai sus. Ai umblat prin cine stie ce grupari obscure si acum generalizezi. Eu am primit botezul in Duh Sfant rugandu-ma ca orice copil care cere Tatalui sau ceva, fara toate prostiile pe care le enumeri mai sus. Si l-am primit la penticostali. Nu vrei sa renunti odata la imaturitatea si resentimentele astea? Imbatranesti rapid si in curand vei sta in fata lui Dumnezeu. Si focul vesnic e chiar vesnic, chiar daca in conceptia ta se termina repede.
Pai Iosif ne acuza intr-un mesaj ca noi nu avem botezul cu Duhul Sfant si aducem hula. Sa ne intelegem: noi stim ca harul lucrator e doar in Biserica Ortodoxa. Voi nu ati primit niciun har, primiti doar o posedare care va face sa vorbiti ca mediumii din ocultism. Tot ce se intampla la voi e perfect asemanator cu ceea ce se intampla in ocultism si nimic asemanator cu crestinismul. Spunand ca acelea sunt manifestari ale Duhului Sfant aduceti hula si blasfemie (nu ortodocsii).
In afara de acele manifestari paranormale nu aveti minuni, adica alte daruri ale Duhului Sfant.
Voi nu ati auzit de minuni ale sfintilor? De ce credeti ca americanii au descoperit roata?