View Single Post
  #7  
Vechi 31.07.2015, 12:33:59
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florentina2014 Vezi mesajul
Am mai scris eu un topic despre O maica stareta care are vedenii,ea ne.a spus ca are facaturi fratele meu si sa umblam cu el prin biserici sa il cautam ca nu il vede bine,si astazi i sa ivit mamei sa ii dea cineva in cafea si aceleasi lucruri i le.a spus plus ca tata o sa moara etc..numai lucruri urate.
Doamne fereste Florentina...departati-va si numai cautati la maici/calugari/preoti cu vedenii sau care "deschid cartea" sau cu "har" nu stiu mai de care sau ghicitori in bobi/cafea/carti si vrajitoare. Singurul "farmec" in ceea ce va priveste este ca voi apelati la astfel de practici si "atotstiutori" de genul.
Refuzati orice tine de astfel de practice, puneti-va fiecare pacatele din cea mai frageda prucie pe hartie, analizati-le si fugiti de va spovediti la un preot simplu: Bine ar fi sa va spovediti toti din familie. Daca nu doriti toti, atunci cine vrea, iar pe ceilalti nu-i fortati, ci rugati-va Maicii Domnului pentru ei. Duminicile si sarbatorile in care sunteti liberi sa fiti nelipsititi de la Sfanta Liturghie pe cat se poate, fara umblat cu biletele la 9 biserici in timpul slujbei, ci pur si simplu, intrati intr-o biserica si in aceea sa ramaneti pana la sfarsitul slubei din acel moment (sau pana puteti sta la slujba).
Si cu dusul la biserica, spoveditul si impartasitul (daca aveti dezlegare), cu incercarea de a trai cat mai simplu si autentic ortodox nu se va lega nici mama lor de farmece de voi. Fiti cu Hristos si sfintii. Nimic din ghicitori si vedenii si duhuri si vrajitorii nu are legatura cu Hristos, indiferent ca le practica un preot/maica sau nu stiu ce mare si invincibila ghicitoare/vrajitoare. Singura dezlegare de pacate si care poate duce la insanatosirea sufletului dar uneori si a trupului este dezlegarea dupa sfanta spovedanie.

Dumnezeu sa va ajute sa traiti cat mai autentic intru Hristos
Reply With Quote