View Single Post
  #3  
Vechi 28.07.2016, 11:12:10
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bublisor Vezi mesajul
Buna ziua! Am nevoie de ajutor intr.o problema foarte serioasa. Sunt impreuna cu prietenul meu de aproape 8 ani,dar parintii mei nu sunt de acord in special mama. Ei zic ca nu este de nivelul meu,ca nu imi va oferi nimic bun pe viitor,ca o sa am o viata plina de lipsuri si greutati. Eu sunt studenta la medicina,iar el are doar liceu,dar mereu a avut un job...castiga putin dar suficient cat sa isi plateasca ratele,utilitatile si sa supravietuiasca. Pe viitor vrea sa faca curse internationale pe tir,pt a putea castiga mai mult. Noi ne iubim reciproc cu defecte si calitati,desi el s.a schimbat putin in ultima perioada din cauza unei greseli de a mea de a.i reprosa ca nu e de nivelul meu,ca sunt diferente prea mari intre noi(m.am lasat influentata de mama mea,ca ce o sa zica lumea eu medic si el sofer). Va rog,am nevoie de un sfat.. Sa mergem mai departe luptand pt iubirea noastra sau sa punem punct acum pana nu e prea tarziu.
Pai n-ar fi mai bine sa va casatoriti ? Adica 8 ani de concubinaj nu este destul?
Apoi tu cand vei termina Medicina vei cunoaste barbati la nivelul tau intelectual (medici) care castiga intr-o zi cat castiga el in 2 luni.
(E drept ca nu vorbim aici de bani albi/negri, cel mai probabil vor fi negri).
Apoi in cazul vostru nu este iubire, este doar satisfacerea nevoilor sexuale.
Dar cand vei descoperi ca exista barbati care castiga mai mult si sunt de
nivel tau intelectual sau peste si te pot satisface sexual, ia sa vezi cum il vei arunca pe asta, instant.
Reply With Quote