View Single Post
  #16  
Vechi 20.06.2008, 14:07:10
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adrian54322
vsovi:

Păcatul curviei este când cineva necăsătorit se împreunează cu altă persoană.
In casnicie nu exista acest pacat.
(sau consideri tu ca de la un anumit numar de copii in sus ... faci desfranare)

Au fost si sfinti casatoriti care au avut copii !!!

Dar sa nu deviem de la subiect ...
multzumesc ca ma faci prost! dar dumneata nu ai avut in vedere sensul la ce am scris, iar literele fara a citi shi sensul itzi poate da, iata astfel de interpretari ca ashi fi zis ca in casnicie nu ai voie sa faci copii pentru ca curveshti... :dontgetit:

eu am zis altceva, ca intr-o familie e dureros sa-i umplii femeii tale bratzele de copii pentru prorpiile pofte ale tale... shi ca poate ar fi cazul sa-tzi pui shi ideea de a nu curvi deloc, nu doar sa te mai infranezi... pe care philalex nici n-o observa ca ar exista ca shi varianta... a nu curvi nu este sinonim cu a nu iubi deloc... ci cu iubirea curatziei shi a intzelepciunii...

dar multzi confunda gustul cu iubirea shi botochiul stradal al proorocului mincinos shi muza indragostirii cu fericirea shi cautarea ei....

poate asta cautzi shi tu sa imi aratzi ca sunt prost shi greshesc... dar iata ca recunosc shi nu ma supar... dar pe forum orice ash zice e iubire de slava de la oameni deci o falsa smerenie... asha ca nici asta nu zic ca recunosc...

dar prezervativ sper sa nu mai folosesc niciodata! :)
Reply With Quote