Subiect: Logodna-urgent
View Single Post
  #9  
Vechi 08.12.2008, 14:23:43
Alexandra-Ioana Alexandra-Ioana is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.11.2007
Mesaje: 91
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioana26 Vezi mesajul
Buna. As vrea sa stiu totul despre logodna. Sunt impreuna cu un baiat de cateva luni si ne iubim foarte mult,si simt ca este alesul inimii mele,insa ne este frica sa nu ne desparta cineva,sau ceva, si de aceea ne-am gandit ca ar fi bine sa facem logodna,insa sa nu afle nimeni,iar peste 2,3 ani sa ne casatorim Mentionez ca suntem amandoi majori. As vrea sa stiu,cu cat timp inainte trebuie anuntat preotul pentru logodna?Sau se poate face pe loc,adica dupa ce vorbim cu preotul? De ce avem nevoie? Si cine trebuie sa fie prezent?

Va multumesc...si astept sfaturile voastre
Ce imi este mie neclar ... de ce pe ascuns? Daca sunteti hotarati sa va casatoriti, logodna cred ca ar trebui sa fie oficiala, astfel incat toti sa stie ca sunteti pusi deoparte unul pentru celalalt.
In ceea ce priveste parintii... daca ei nu sunt de acord cu relatia voastra, eu mi-as pleca urechea si la sfatul lor, pentru ca nu degeaba au trecut ei prin viata si au acumulat experiente valoroase. :)
Pentru Dumnezeul nostru, Domnul dragostei, iubirea este o bucurie, dar numai daca se manifesta in adevar si in curatie.

Domnul sa va calauzeasca spre bine!
Fiti binecuvantati! :)
Reply With Quote