Subiect: Holocaustul
View Single Post
  #128  
Vechi 21.09.2009, 18:24:23
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit Asculta marioad,

Cearta aceia de care scri se afla numai in sufletul tau ca eu nu o caut aci deloc. I-am scris prietenului tau ca aci subiectul este Holocaustul si sa nu i-si bata joc de miloanele de victime deviand subiectul la alte meleaguri care nu au legatura cu subiectul original.
Daca vrei sa discuti despre Holocaust poftim dar daca ignoranta si necrestinismul tau iar trage subiectul altundeva nu o sa-ti mai raspund.

scri: Tot scoateti ochii neamurilor cu Holocaustul. Cei care au comis aceste acte au platit cu varf si indesat.
raspuns: Holocaustul nu a fost o cumparare la bacanie ci cea mai mare crima facuta pana azi de catre fiare salbatice lipsite de Dumnezeu si la care Credinta lor a fost Ura.Aceias care din pacate se mai observa la multi oameni.Pentru asa fapte nu se poate "plati". Tu esti convins altfel. Daca si din familia ta ar fi fost ucisi 69 de persoane cum s-a intamplat la familia mea, probabil ca gandeai altfel.Cei vinovati de Holocaust se vor praji in veci in Iad si inca nu "vor plati cu varf si indesat".

scri: omorati de "apostolii" comunismului - V.I. LENIN, TROTSKI, BERIA, ZINOVIEV, F. MARX s.a. ..., a cerut cineva socoteala evreilor?
raspuns:Totii au fost comunisti evrei?Ce ai facut tu la scoala in loc de lectii de istorie? ai jucat bile? Du-te mai citeste ceva despre evrei omule. Asa un popor mic cu asa de multi oameni celebri care nu o data au inaintat toata omenirea in toate domenile.169 De premii Nobel au fost date la evrei din toata lumea. Sa faci dintr`un popor pe toti vinovati deoarece cineva nu a gandit ca tine se potriveste la cineva fara inteligenta. Din toata lista ta de comunisti,numai Trotzki a fost evreu . Adevarat ca si altii au avut barbi dar te asigur ca au fost de religia ta. Atuncia sa declari ca totii crestinii ortodocsi au vina propagarii comunismului?

scri:Nu cauta mereu razboi
Raspuns: Si un orb intelege ca cine cauta mereu razboi aci esti tu si prietenii tai.
Eu nu te-am nevoit sa iei parte la subiectul ista care nu eu am deschis.Daca te supara ca cineva are alta credinta, invata ceva de la Adminul forumului:Si o persoana cu alt cult poate lua parte la discutii daca nu injoseste sau jigneste credinta altora.Fiecare are drept la libera exprimare.

Apropo de " un evreu care n-a facut inca dovada ca este ales."
Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
Tu ai citit vre-o data Biblia?

In incheiere,vreau eu,evreul sa te asigur ca adevarata Religie Crestina pledeaza la rabdare si iubirea asemanatorului, in nici un caz la ura oarba."Asemanatorului" sunt si eu,evreul care i-ti sunt asemanator in multe lucruri dar nu in ura si ignoranta.


Acum mai trebuie sa vina "Fani cea aleasa" sa cante in struna "evreului ales". Si mai lasati-l incolo de Holocaust. Tot scoateti ochii neamurilor cu Holocaustul. Cei care au comis aceste acte au platit cu varf si indesat. Doar nu trebuie sa plateasca toata omenirea vesnic pt un moment dureros al istoriei. Ce a fost a fost! Pentru milioanele de oameni (printre ei si multi "ortodocsi") omorati de "apostolii" comunismului - V.I. LENIN, TROTSKI, BERIA, ZINOVIEV, F. MARX s.a. ..., a cerut cineva socoteala evreilor? A trecut si gata. Sa ne vedem de sufletele noastre si de drumul (spiritual) care duce spre eliberareal si inaltarea lor. Evreule, lasa-ne in pace! Nu cauta mereu razboi. Lasa-ne pe noi cu Iisus Hristos, Fecioara Maria, Apostolii (toti evrei-care au cautat concordia universala spre deosebire de cei cazuti, deveniti unelte ale lui mamona) si invataturile ce ni le-au lasat; sa traim dupa poruncile Fiului lui Dumnezeu. Tu daca nu esti in stare sa te intelegi cu oamenii de ce te certi cu ei? Nu o sa ne luam dupa un evreu care n-a facut inca dovada ca este ales. Spre deosebire de Iisus Hristos, Fecioara Maria, Apostolul Pavel, ceilalti Apostoli si Prooroci ai poporului evreu.
__________________
Cine nu vrea sa imbatraneasca niciodata ,sa aiba grija sa moara tanar...
Reply With Quote