View Single Post
  #11  
Vechi 15.03.2014, 23:40:24
Pelerinul's Avatar
Pelerinul Pelerinul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2010
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Sotia mea a nascut primul copil, in noiembrie, acasa, chiar cu Irina Popescu - una din moasele ce vor fi prezentate in emisiune. Totul a decurs perfect, ca un act natural lasat de Dumnezeu. Eram pregatiti pentru acest eveniment, in prealabil am fost la o serie de cursuri.
Actul de normalitate este nasterea asa cum a lasat-o Dumnezeu, in cadru intim fara interventii chimice din afara. Nasterea in spital ca regula in sine este o anormalitate sustinuta in societate de o lipsa acuta de cunostinte. Secretia hormonilor de stres cauzati de inhibarea camerei de spital si a personalului din jur blocheaza actiunea naturala a muschilor actionati de oxitocina. Imaginea cu femeia care zbiara din toti rarunchii in momentul nasterii si prezentat ca fiind ceva normal e o manipulare grosolana.
Dar cel mai important e sanatatea copilului. Care se naste natural si nu anesteziat.
Sa nu exageram ca sta tot familionul cu caine si pisica sa se convinga ca are dilatatie 10. Eu mi-am vazut copilul din prima secunda si a fost ceva cu totul si cu totul special. Le-as dori tuturor barbatilor asta!
__________________
"Nimic nu poate inlocui crestinismul; nici toată cultură antică precrestină. Eu sînt de părere că apogeul Europei nu e la Atena, ci în Evul Mediu, cînd Dumnezeu umbla din casă în casă. Eu definesc strălucirea epocilor istorice în functie de geniul religios al epocii, nu în functie de isprăvi politice"
Reply With Quote