View Single Post
  #1450  
Vechi 04.10.2019, 00:37:10
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Suflet drag care citești aceste rânduri, oricare ai fi și de oriunde ai fi, nu știu ușile sau ferestrele tale ce cântec cântă. Cunosc doar cântecul frunzelor așezate în simfonie pe pământ după ce le-am sărutat cu chitara obrajilor mei… Să nu-ți pese niciodată de ce cred alții! Gura lumii o închide doar buza mormântului. Viața este ca o carte închisă din care ei văd doar titlul… Adevărul îl cunoști doar tu. Împacă-te cu Dumnezeu, cu tine însuți și cu cei din jur !
Important nu este ce ai făcut, simțit sau gândit în viață, ci ceea ce vrei să faci de acum înainte, după ce ai învățat să fii mai bun, mai plin, mai duios, mai delicat, mai luminos, mai împăcat, mai mulțumit de tine și de cei din jur.
Fă-ți timp să te rogi, să iubești, să râzi, să crezi, să vezi lumina din viața oamenilor!
Adevărata fericire nu costă nimic; când costă ceva nu e adevărată! Astăzi zâmbetul este fericirea care se află chiar sub nasul tău.
Bucură-te de minunea de a fi și caută Bucuria în Potir! Iubește și iartă!
Dumnezeu face același lucru cu tine.
IEROMONAH HRISOSTOM FILIPESCU
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote