View Single Post
  #2  
Vechi 09.05.2009, 21:56:16
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

...inceputul a fost dur..poate a fost un dus rece sau poate doar cateva "vorbe in vant".. Dumnezeu stie..
De ce acest topic? Pentru ca imi doresc sa invat la randu-mi din experienta celor mai intelepti, pentru ca imi doresc sa fiu o mama/femeie buna. Tot mai des s-a pus intrebarea, am voie sa ma culc cu sotul? Am voie sa sarut? Cand trebuie sa procreiez si cand nu?? Aceste intrebai sunt frecvente dar oare este suficent sa stii acesta pentru a fi o mama si o femeie crestina? Vad ca sunt multi tineri aici pe forum..as vrea sa ii provoc pe cei mai (cum sa spun sa nu supar) experimentati sa ne destanuie din viata, bucuriile, incercari si de ce nu greselile lor. Scriam undeva (nu mai stiu pe la ce topic) ca , atata timp cat exista copii drogati inseamna ca nu avem suficiente mame crestine. Dar cum pot fi sau cum pot deveni o mama buna? Eu imi pun adesea intrebarea acesta si nici acum nu sunt convinsa ca am un raspuns bun..Ce ar trebui sa stie o viitoare sotie/mama inainte de a se casatori? Doar cand trebuie sa faca sex? Sau cum sa isi iubeasca, respecte sotul/sotia? Ma gandeam la un fel de "cateheze" pentru tinerele mame...ce spuneti?? Ma ajutati cu acest topic? sau rog inca de pe acum adminul sa il inchida.. Viitoarele preutease primesc adesea cuvant de folos de la ierarh, cea care are duhovnic primeste la randu-i un sfat, dar celelalte? Sotiilor, mamelor oare ce ar trebui sa stie o viitoare sotie/mama?
Reply With Quote