View Single Post
  #14  
Vechi 10.09.2012, 20:14:49
editheraven's Avatar
editheraven editheraven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 111
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AGabriela Vezi mesajul
Nu inteleg! Dupa spusele unor barbati urata fizic nu sunt, nici nu ma imbrac foarte urat nici frumos. Pe scurt incerc sa fiu o persoana normala, care prefera sa-si piarda timpul cu altceva decat cu studiul "despre cat de bine arati". Dar nu inteleg barbatii. Cauta femei care sa le fie sotie, dar totusi vor topmodele sau partenere de pat. Una spun si alta fac. Ma simt atat de deznadajduita. Si in biserica daca mai caut intampin fraze de genul: "imi place ca femeia de langa mine sa arate bine, sa fie bine imbracata etc." si totusi mai spun "vreau o sotie credincioasa". CUM SA SE COMPLETEZE UNA PE ALTA. Incep sa cred din nou ca toti barbatii sunt la fel, indiferent daca sunt sau nu credinciosi. Doamne ajuta si miluieste!
Atractia fata de aspectul fizic al unei femei este ori trecator ori daca este constant ori relatia se bazeaza cu adevarat pe altceva [a se observa ca nu am specificat nimic despre aspecul exterior in sine] ori relatia este una extrem de superificala. Un proverb romanesc spune "cine se aseamana se aduna".

Aspectul fizic conteaza asa : pentru cel care vrea doar atat, ca un etalon de comparatie si motiv de selectie si pentru cel care vrea mai mult e pe plan secundar. Frumusetea care conteaza este acea frumusete in care fata nu arata ca un top model dar are ceva care te face sa vrei sa fii doar cu ea. Frumusetea fireasca, obscena este pusa de obicei in relief de cele care au doar asta de oferit. Insa cei care cauta cu adevarat femeia pe care o pot iubi si o gasesc, pe aceea o iubesc. Decat o viata de compromis si un suflet singur langa cineva, mai bine pas.
Reply With Quote