View Single Post
  #49  
Vechi 08.06.2016, 11:01:15
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Brenda, multumesc de interes..Traim in Romania, asa ca...:)Raspunsul este tot negativ..In schimb m-am hotarat sa ma protejez pe mine de nervi, stress ,timp pierdut de pomana, etc si sa las totul balta...
Sa las balta chestiunea cu recuperarea banilor, bineinteles..Catel vreau in continuare.Vara aceasta ne mutam la casa si sper ca Dumnezeu sa-mi scoata in cale un suflet de catel bland, linistit, prietenos, care sa ne lumineze viata si sa-l ajute pe L in terapia lui.
Nu ma mai las dusa de entuziasm si nu mai caut pe net catei de rasa.Ma rog doar la Dumnezeu sa aranjeze el lucrurile asa cum stie el mai bine.M-as multumi si cu un catelus maidanez pe care sa-l ingrijim si sa-i oferim o viata mai buna.Ar avea libertate, curte,prieteni, etc..iar lantul total exclus...
Brenda..chiar mi-ai dat o idee...Am sa profit de ocazie si sa va intreb pe voi, care cititi aici..Cunoasteti un asa catel? nu ma intereseaza daca-i pui sau adult, maidanez sau de rasa, cu purici sau fara purici...Promit ca ma voi ingriji de el ca de copiii mei si va fi tratat regeste...Sg conditie ar fi sa fie asa mai blegut, mai linistit, sa fie lipicios si sa caute afectiune si mangaieri..
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!

Last edited by RedRose; 08.06.2016 at 11:04:06.