View Single Post
  #84  
Vechi 19.04.2021, 16:49:02
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.286
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tin minte ca ai fost banat de (5-10 ori) ??? Pentru ... chestii.

Adica stie tot forumul despre tine, tot forumul s-a pronuntat, Biserica te-a scos afara, noi te-am scos afara, si tot pe unde poti... pe sub usa, pe horn, pe oriunde poti incerci sa iei chipul comunitatii, dar avand alte haine.

Si ca lupul, ai intrat pe sub gard, sau sarind gardul, cu tot felul de alte haine ca sa...

Gura mica, te cunoaste tot forumul, nu eu te-am excomunicat...
Biserica Ortodoxa si Domnul Iisus Hristos-Cuvantul nu practica exclusivismul, nu alunga pe nimeni, nu da afara pe nimeni! Din contra, cheama pe tot omul, pe omul de pretutindeni sa vina la Credinta, la mantuire. A trimis Apostoli in toata lumea si cele 7 Tr.Ap. Trambiteaza pentru toata omenirea si toata faptura.

Confunzi Biserica cu lumea si cluburile-grijile ei exclusiviste: stresul-grija-blestem-hula-laudarosenie-razbunare-pripita-mandrie.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote