View Single Post
  #9  
Vechi 05.09.2007, 14:03:50
speranta's Avatar
speranta speranta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2007
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Ieri am fost plecata la Bucuresti caci Elena are tratament homeopat...e anevoios drumul.
Azi am deschis forumul si am vazut ca mi sa raspun..am avut lacrimi in ochi.
Santem din Galati...voi vb si cu duhovnicul meu in curand si ne pregatim de drum catre manastire.
Am primit raspuns si pe privat sa ajung la Manastirea Sihastria...acolo merg urmatoarea data,iar cand mergem la Bucuresti vom poposi si la Manastirea Cernica.
eu ma bucur enorm de mult caci mi-ati dat curaj mai mult parca prind aripi...
la biserica mergem in continuare ca e aproape...deci nu neglijam...dar am stat mai mult la usa duminica si am ascultat sliujba,a fost lume multa fata de in cursul saptamani (de ex Sfantul Maslu).Am incercat sa mergem inautru in toiul slujbei (am ingaduinta preotului de a sta cu ea cat doresc in biserica)dar mi sa intamplat sa vocifereze lumea(caci nu stie si se produce un haus),am stat cu ea la usa ea vroia inauntru spunea asa"doame doame",dar am intrat la sfarsit cu ea, ne-am miruit nu sa mai sters apoi am vb cu preotul de Sfanta impartasanie sa incercam ori de cate ori venim sa se obisnuiasca...de data aceasta nu a vrut a raspuns "nu veau" a stat in fata preotului cu capul in pamant aproape in genunchi dar nu pleca de langa preot.
prin biserica erau copii a stat pe langa ei era cuminte apoi a fost o mica slujba nu am inteles prea bine(era pe masa dulciuri fructe)si la sfarsit preotul a cantat "multi ani traiasca"...iar elena era ochi si urechi...ia placut.
sant multe de spus dar ma opresc aici...cu siguranta voi merge mai departe cu credinta mea nu ma voi oprii niciodata.
va doresc multa sanatate si acum cum am invatat ultimul: Doamne ajuta!
Reply With Quote