View Single Post
  #51  
Vechi 27.05.2011, 20:03:13
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Sunt sigur ca din moment ce aici vorbim despre cea mai mare minune a ortodoxiei se vor gasi destui credinciosi care sa aiba habar despre aceasta proprietate miraculoasa a flacarii. Sper ca printre acestia se vor gasi in continuare destui care sa fie dispusi sa "faca un show" pentru camera dumneavoastra de luat vederi.

Asa ca nu aveti nevoie de mine acolo. De fapt, nici nu e nevoie sa va duceti si sa filmati, este de ajuns sa imi indicati sutele si miile de filmulete de pe YouTube unde altii au facut deja acest lucru. Doar se duc in fiecare an mii de pelerini la Ierusalim, nu? Doar nenumarati credinciosi sustin ca flacara e miraculoasa si nu arde, nu? In consecinta, o minune de genul asta s-ar valida singura, prin demonstratiile clare ca lumina zilei puse de martori pe YouTube. Problema e ca eu sunt incompetent cand vine vorba de cautari online si nu sunt in stare sa gasesc filmulete explicite si de calitate.

Poate ma puteti ajuta.
Nu prea stiu ce film sa va indic pentru ca nu pot spune ca m-a preocupat pana acum subiectul in mod deosebit.Dar,din moment ce voi ajunge acolo,nu vad de ce nu as profita de oportunitate sa vad cu ochii mei.Nu contest ce afirma altii pe acest subiect, plec de la un rezonabil ,,fifty fifty" la bursa credibilitatii.In plus sunt de acord cu domnul Adrian,daca tot merg acolo de ce sa nu vad cu ochii mei si sa apelez la intermediari?Teoretic, o experienta directa poate fi edificatoare.
Reply With Quote