View Single Post
  #1019  
Vechi 19.10.2012, 18:20:51
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
aoleu, iar am ajuns la subiectul ecumenismului. Dupa ce ca suntem offtopic, suntem din nou la acelasi subiect cu anti-ecumenismul? Preferam cea cu trupul inviat, era MULT mai util, folositor si interesant. Cataline, am inteles cu totii. Ecumenismul e naspa, e demonic(chiar e, si sunt extrem de serios), cah, toate cele. Mai las-o moarta, ca de cateva luni, pe forum asist la dialogul surzilor pe 3 teme: sexul in casatorie, ecumenismul si evolutionismul. Inteleg ca tu esti ultimul samurai al ortodoxie, care se lupta cu toata lumea sa apere puritatea dogmelor. inteleg, si e DESTUL.
Stiu, ai mai spus-o, dar vezi ca te deranjeaza doar ce nu-ti place. Si tu pledai cate ceva in favoarea evolutionismului, dar nu te deranjeaza decat cei ce scriau impotriva evolutionismului. la fel, te deranjeaza doar daca e ceva critic la adresa acestor conceptii. De ce nu te deranjeaza cand sunt si ideile opuse? Ai vrea sa vezi doar parerile celor ce sustin doar o singura pozitie (care intamplator concorda si cu a ta) si ceilalti sa taca si sa nu spuna nimic. Nu te-ai gandit rau, dar doar daca aveam toti aceeasi parere.
Reply With Quote