View Single Post
  #2  
Vechi 25.07.2011, 14:00:47
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Doamne ajuta sa reusesti sa urmezi in continuare acest stil de alimentatie.
Totusi mi se pare destul de costisitor si din punct de vedere material dar si ca timp. Eu una n-as putea sa-l urmez marturisesc sincer. In primul rand pentru ca am un adolescent care in momentul de fata imi "mananca si urechile" asa foame are in el. Trebuie sa-i gatesc nu sa-l ametesc cu diete disociate. In al doilea rand iti trebuie timp si bani ca sa cauti pe piata sau supermarket alte legume care sa inlocuiasca necesarul. Pai daca rosii nu, vinete nu, ardei nu, mazare nu, varza nu, ciuperci ce mai ramane din ce exista momentan pe piata?
Aproape nimic! Fructele nu te satura ba din contra iti deschide apetitul daca le consumi inainte de masa.
Daca si placerea gustului ne-o luam din viata asta ce ne mai ramane ? Sa nu-mi spui ca dragostea ca-ti voi raspunde ca si aia trece tot prin stomac...
Nu sunt de principiul ca traim pentru a manca, insa, gatitul este o arta nu degeaba cei care gatesc bine se numesc maestrii bucatari.
Maria a dat ascultare insa ce se intampla daca nu era Marta? Cei de la petrecere nu se mai puteau concentra de foame!
Doamne ajuta!
Reply With Quote