View Single Post
  #5  
Vechi 08.06.2010, 13:34:17
Florin Liviu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Parerea mea !

Eu zic asa : sa iubim copiii ! Sa fim buni exemple pentru ei ! Sa nu-i pedepsim aspru caci o vorba spusa potrivit face mai mult decat orice pedeapsa corporala !
Nu sunt de acord cu ideea degenerarii ba dimpotriva sunt de parere ca lumea merge intr-o directie buna; dar viata nu depinde de ce este in jurul tau ci de credinta pe care o ai tu in Dumnezeu !
De ce sa-i acuzam pe ei cand sunt produsul si conceptia noastra ?
De ce sa nu-i privim cu admiratie cat sunt de inalti si frumosi cum poate nu am fost noi cand eram ca ei ?
Datoria nostra este sa fim pentru ei exemple desavarsite si ei vor face ca noi si poate vor fi mai buni decat noi !
Si nu mai laudati atata trecutul ! Au trecut 50 de ani de satanism comunist care a distrus toate valorile si reperele morale sau le-a redus la tacere !
De-abia acum societatea romaneasca a renascut si isi reafirma valorile cu destule ezitari si unele greseli !
Iar viata nu poate fi frumoasa cand in sufletele noastre este ura impotriva aproapelui ! Adu iubirea in inima ta ! SI VEZI BARNA DIN OCHIUL TAU NU PAIUL DIN OCHIUL APROAPELUI !
In popor se spune ca aschia nu sare departe de stalp. Fiti bune exemple pentru copiii vostri in tot ce faceti si problema este rezolvata !
Nu blamati societatea caci vinovatii sunteti chiar voi de toate cele !

Am zis !

Last edited by Florin Liviu; 08.06.2010 at 13:39:53.
Reply With Quote