View Single Post
  #15  
Vechi 05.03.2014, 23:32:26
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Dragii mei va rog mult indrumati-ma daca s-a mai discutat undeva catre acel subiect despre slujba inmormantarii si diferitele pomeniri care trebuiesc facute pentru sufletul celui decedat.
De asemenea va rog mult pe toti cei care sunteti familiarizati cu procedurile legale sa-mi spuneti si mie cu ce sa ma pregatesc din timp, ce sa am in casa, ce va trebui sa cumpar, unde cu cine si ce trebuie sa vorbesc.
Din pacate, draga mea bunica este din ce in ce mai bolnava si toti doctorii imi spun sa ma pregatesc sufleteste ca mult nu o mai duce, avand si o varsta inaintata. Eu sunt singura persoana din familie care ma pot ocupa de toate cele necesare, restul familiei fiind raspandita in toate colturile tarii.
In afara de spovedanie si impartasanie inainte de moarte chiar nu stiu ce am de facut dupa
Si ma tem ca momentul trecerii ei la Domnul se apropie, nu stiu daca sa dau crezare sau nu acestui gen de intamplari, dar astazi mi-a spus foarte senina ca l-a vazut pe sotul ei langa ea pe canapea si ca nu stie unde a plecat. Sotul ei este mort de 19 ani Stiu ca in momentul cand batranii incep sa vada sufletele celor deja plecati la Domnul se cam apropie si trecerea lor.
Asa ca va rog, orice sfat aveti pentru mine, voi citi cu mare atentie.
Multumesc. Doamne ajuta!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote