View Single Post
  #173  
Vechi 21.11.2011, 11:17:35
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin_ Vezi mesajul
mai draga, voi sunteti pe dinafara complet.
Atac la persoană (de fapt, atac nu doar la o persoană, ci la mai multe persoane, nedefinite, la grămadă), și fără nici o legătură cu subiectul discuției sau cu mesajul la care "răspundeți".


Citat:
În prealabil postat de catalin_ Vezi mesajul
Papa asta a vostru tot incearca sub masca ecumenismului sa mai castige o coronita cu primatul asta papal. Ortodocsii (desi mai sunt si pramatii printre ei) nu prea au de-a face cu primatele si primatii.... draga.
Nici o legătură cu subiectul discuției, se vede că nici n-ați citit mesajul; în plus, o exprimare lipsită de respect față de un înalt ierarh al altei Biserici, pe care însăși ierarhii Bisericii dumneavoastră nu cred că ar încuvința-o. Din câte îmi aduc aminte, atunci când Fericitul Ioan Paul al II-lea a vizitat România, ierarhii BOR i s-au adresat cu Preasfinția Voastră, nu cu "papa ăsta".

Citat:
În prealabil postat de catalin_ Vezi mesajul
Aveti un aer atat de diafan-sufocant ca foarte nevinovati sunteti(in aparenta).
Foarte poetic, foarte necivilizat și, încă o dată, nu înțeleg la ce pluralitate vă referiți.

Citat:
În prealabil postat de catalin_ Vezi mesajul
Nu stiu de ce simtiti nevoia de exprimare pe un forum ortodox.
Nici eu nu știu de ce dumneavoastră simțiți nevoia de exprimare pe un forum catolic, pe care aveți sute de postări.

Acum, ce-i drept, dacă toți preopinenții de pe acest forum ar fi de calibrul dumneavoastră, probabil nu aș mai simți nevoia de a mă exprima aici.
Reply With Quote