Subiect: Intrebare
View Single Post
  #1  
Vechi 28.12.2010, 22:21:48
SlimShady's Avatar
SlimShady SlimShady is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2010
Mesaje: 2
Post Intrebare

Imi cer scuze poate ca am deschis acest topic in locul nepotrivit dar am mare nevoie de ajutor.
Ma numesc Cosmin,am 16 ani,locuiesc intr-un sat din jud.Botosani.Pe la varsta de 6-7 ani am vrut sa imi fac o viata placuta lui Dumnezeu,faceam fapte bune(dupa puterile mele)si doream foarte mult sa ma calugaresc cand voi ajunge la 18 ani.Ei bine cum nu stiam ce conditii trebuiesc indeplinite si cum nu aveam de cine sa intreb,sa ma documentez am renunta la aceasta idee.Am inceput sa fac pacate,sa injur,mi-am schimbat complet comportamentul dar in 2007 la moartea Prea Fericitului Parinte Teoctist Toader Arăpașu am avut un vis in care stateam cu el intr-o padure din apropiere si imi vorbea despe Dumnezeu.A urmat o perioada in care imi reveneam incetul cu incetul la viata pe care o duceam la 6 ani iar dorinta de a ma calugari era tot mai mare dar au intervenit in viata mea lucruri precum:muzica Rap,fetele(pe care am reusit sa le ignor asta pana cand mi-am pierdut mintile dupa o vecina)si cel mai rau bautura si jocurile de noroc.Acum ajuns la varsta de 16 ani am renuntat la majoritatea activitatilor pe care le practicam datorita unei fete de care m-am indragostit care si ea avea o dorinta puternica de a se calugari.Acum m-am despartit de ea dar am o alta problema(dupa ce am scapat de cele enumerate mai sus),am inceput studiile la liceu iar acum trebuie sa iau o decizie grea.Nu stiu daca sa termin un liceu si sa imi fac un viitor in informatica sau sa ma calugaresc cand fac 18 ani asa ca as dori sa primesc sfaturi de la cei care sunt calugari sau care au mai multa experienta decat mine.Ma gandesc ca Dumnezeu ma cheama la El iar eu i-am intors spatele de 2 ori si nu vreau sa o fac si a-3-ea oara asa ca astept sfaturi bune sau rele nu conteaza.Imi cer scuze poate nu am stiut cum sa ma exprim dar am simtit nevoia sa intreb pe cineva care are cv experienta.Daca nu deranjez pe nimeni va rog sa treceti in lista de mess id-ul kidpoker_1432.Multumesc mult ca ai citit ce am scris eu mai sus si astept sfaturi!
__________________
Inainte sa faci ceva necugetat asculta asta!
http://www.youtube.com/watch?v=atFq3EKVe3o
Te va face sa te gandesti mai bine!Dumnezeu sa va ajute!!!
Reply With Quote