Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #142  
Vechi 29.11.2021, 22:24:32
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 168
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Tu nu ți-ai asumat nimic, ești un puști crescut în puf pe banii părinților, nu duci niciun greu, ai tot ce-ți trebuie când bați din palme.
Când o să duci tu pe alții pe spatele tău o să fii pe picioarele tale.

Bine loreno, ataci sub centură? Foarte frumos! Eu sunt prostul că vb deschis! Voi demonstra atât în filozofie cât și în acest sistem ordinar necinstit! Am tot ce vreau dpdv material, dar nu sunt mulțumit. Departe de așa ceva! Doresc să deschid calea către o filozofie a omului de rând, al celui oropsit, care nu poate înțelege eficacitatea unei minți superioare. E nevoie de pârghii bine ancorate în capacitatea celui rudimentar. E ca si cum viteza luminii atinge un obiect staționar iar observatorul are dioptrii rudimentare. Greu de exemplificat pt expozeu. Știu că pt mulți, ce zic acum nu are sens, e un proiect complicat și anevoios. Îmi voi plăti toate cheltuielile pe care părinții le-au avut cu mine. Tot! Chiar dacă înseamnă milioane. Tot plătesc, nu voi fi dator sorții și nici norocului!
Iar în ceea ce ne privește, te rog să nu mă mai citezi sau pomenești pt că nici eu nu o voi mai face!
Mersi dragă Loreste! Al tău filozof infantil.
Reply With Quote