View Single Post
  #3  
Vechi 09.12.2018, 07:08:45
Yassmina Yassmina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.10.2018
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AGabriela Vezi mesajul
Ce faci ca sotie crestin-ortodoxa dupa prima palma intr-o casnicie in care exista si un copil, pe fond ca sotul a fost provocat de sotie. In trecut mai exista o amenintare de bataie in urma unei dispute.
Simplu, pui piciorul in prag...eu nu s de acord cu fragmentul ala ca femeia sa fie supusa barbatului ca asa cum Hristos este capul Bisericii asa si barbatul e temelia...mie nu mi-a dat nici un barbat o palma dar si vai de cel ce indrazneste sa ridice mana asupra mea..il distrug . inchisoarea il asteapta sau iau o varga cu spini si da-i sa vada si el cum este sa induri..sunt o feminista convinsa si nu suport misoginii care considera ca femeia e inferioara si odata casatoriti pot sa o bata, sa o insulte, sa o violeze ca doar ei sunt sefii...Daca aveti un copil nu-i nimic, exista zeci de cupluri divortate cu 3 copii chiar care si-au refacut viata si sunt foarte fericiti la a doua sau a treia casnicie, viata merge inainte, dar nici sa ramai intr-o relatie toxica fara placere sau bucurii doar cu batai si durere...succes!Ia masuri de la prima palma ca altfel a continua cu abuzurile, da-i un sut ...meriti un barbat mai bun!Eu as da o lege..o palma data de barbat femeii pedeapsa o luna inchisoare..a doua palma 3 luni si tot asa, indiferent daca ea l-a provocat sau orice a facut ea nimic nu justifica violenta barbatului misogin.
Reply With Quote