View Single Post
  #6  
Vechi 30.09.2009, 18:43:46
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elenavioletacocos Vezi mesajul
bun crestin multumesc ! dc nu aveai nimic de spus nu stiu de ce ai postat,am nevoie de oameni cu energie pozitiva care sa se roage pt noi! si chiar te rog sa postezi greselile gramaticale ,e posibil sa fi facut vreuna ,caci tastez f rpd ! gramatica a fost pasiunea mea in adolescenta ,dar in fine ,nu-s ce cauti aici,in postarea mea !
Elena, fă față micilor ispite , prin ele ne întărim , ne curățim și ne smerim în cele din urmă. Energiile pozitive sau negative nu au ce căuta în gândirea noastră creștin ortodoxa , ele sunt străine nouă. Gândirea în schimb trebuie stăpânită, controlată și asta se face prin multă rugăciune . De ne încredințăm lui Dumnezeu și avem cu adevărat încredere în El , nimic nu ne va mai tulbura , nimic nu ne va mai înfricoșa din cele ce ne vin de la oameni , de la lume , din viața asta trecătoare. Dragă Elena, te rog să mă crezi că eu însumi am învins toată frica, spaima și alte asemenea, prin frica cea bună de Dumnezeu . Toți suntem o apă și-un pământ aici ! Nădejde multă și rugăciune cât cuprinde și vei vedea cum toate vor intra pe făgașul normal. Nu există ceva în lumea asta ca să ți-l dorești și să nu se împlinească , dar el trebuie să-ți fie întradevăr de folos și bine plăcut lui Dumnezeu. Sunt sigur că El te va ajuta, dar să ai credință, multă credință , chiar și atunci când ești înfrântă de ispite , chiar și atunci când ești în păcat . Cere-I ajutorul și El te va ajuta și te va lumina, pentru că El este : Calea, Adevărul și Viața ! Amin
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote