View Single Post
  #9  
Vechi 26.05.2007, 16:18:06
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastiana
:DGarantia ca prietenele mele ortodoxe sunt OK o am,intrucat consider ca cei cu probleme psihice nu sunt capabili sa faca o facultate,cu atat mai mult pe a doua.Cat despre faptul ca nu tine de supranatural,te contrazic,intrucat nu a fost o situatie normala,ci a fost ceva fenomenal,neobisnuit,iesit din comun si din standardele si sabloanele evenimentelor comune.Ele erau foarte speriate si ingandurate si,tocmai de aceea,mi-au cerut sa imi dau si eu cu parerea cu ceva tp.in urma,vizavi de aceasta:D.
Cred ca voi sunteti "alese" si Dumnezeu va da semne...

Ahiar daca au probleme psihice oamnii pot depune efort intelectual si termina una - doua facultati... Problemele psihice nu tin, obligatoriu, de capacitatea intelectuala...

Daca mai este vorba si de facultati particulare, IDD sau cu taxa....

Iar daca prietenele tale seamana cu tine, adica au inclinatii religioase, genul celor care vad semna si in caderea frunzelor ruginii toamna, intreruperea curentului a fost nici mai mult nici mai putin decat o epifanie. Iar daca tu, care te pretinzi o autoritate in domeniu, iti dai cu parerea si spui ca e supranatural (asta incerci sa ma convingi si pe mine, nu?)...atunci convingerea voastra devine ferma, situindu-se la granita dintre supranatural si patologic...

Stii...supranaturalul asta al tau este asemantor cazurilor in care mobila pocneste din cauza variatiilor de temperatura, dar unora le place sa creda ca ii "lucreaza dracii", ba chiar si unii preoti ii le confirma ca asa este ca sa scoata un ban din Sfestanii!

Sebastiana ... cauti semne si minuni, esti vrednica? Mai citeste si tu prin Pateric si vezi adevaratii "parinti imbunatatiti" cum tratatu fenomenele de genul asta. Erau incredibil de rationali si reticenti.

Ups...cand scriu asta a cazut draperia....Aaaa ... e catelul meu care s-a agatat de ea...Crezi ca e un semn? E ceva supranatural?
Reply With Quote