View Single Post
  #47  
Vechi 14.02.2013, 12:12:47
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Cred ca ati inteles foarte bine la ce m-am referit, cat si Alin sau Stefan-Florin. Multimile adunate sa-l vada pe Iisus l-au vazut, l-au ascultat, iar unii au recunoscut in el pe Hristos. Multimile adunate la Fatima n-au vazut-o pe "doamna din lumina".
Nu toti care l-au vazut fizic pe Domnul nostru au si crezut in El. Unii din ei L-au crucificat.
Faptul ca unii vad nu inseamna ca si inteleg.

Multimile de la Fatima sau Lourdes nu au vazut-o pe Sfanta Fecioara. Multimile care au crezut in Pavel convertit, cel care cu putina vreme in urma isi dadea acordul la omorarea crestinilor, nu au vazut Lumina pe care a vazut-o Pavel. Au crezut in ceea ce s-a intamplat dupa, in schimbarea lui Pavel, in convertirea oamenilor, in minunile pe care le facea, in cuvantul lui. La fel si multimile de la Fatima sau Lourdes. Ei au vazut orbii vindecandu-se, ologii care veneau in carut si se intorceau pe picioare, bolnavii care nu se vindecau fizic, insa se vindecau spiritual si isi duceau suferinta/ boala cu bucurie, demintate.

Eu insami cunosc o fata care s-a vindecat de pareza faciala in urma unui pelerinaj la Lourdes. S-a spalt cu apa de la acel izvor si atat. Iar rezultatul acelui pelerinaj al ei, mult mai valoros, este ca ea a devenit crestina practicanta, iar mama ei s-a reintors la Dumnezeu datorita exemplului fetei.
Reply With Quote