View Single Post
  #25  
Vechi 17.05.2022, 19:50:27
alexa creata's Avatar
alexa creata alexa creata is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2022
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Tot asa de sincer, dupa spovada vei avea o alta optica deoarece prin botez esti angajata la respect fata de inima ta in primul rand, iar abia apoi fata de cei din jurul tau.

Seful taberei este Iisus Hristos, iar insasi tabara toata este o sarbatoare pentru ca in numele Lui si a curatiei Sale sunteti chemati si asteptati.
Crezi oare ca ei, organizatorii, nu se spovedesc si impartasesc ca sa va astepte la fel de curati ca Seful taberei? Sarcina curatiei tinerilor si-au asumat-o ca o misiune.
Inteleg si o sa fac tot posibilul/ tot ce tine de mine sa merg la spovedit in primele zile de sedere acolo. Doar nu vroiam sa imi atribui un status de "mai importanta"
O sa le spun situatia mea doar ca nu o punctez " bagati-ma pe mine in seama prima ca e mai important/grav etc la mine"

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Pe de alta parte, poate ca ceilalti vin acolo deja spovediti si impartasiti, sau poate ca revin la Oasa dupa experienta altor editii anterioare, astfel ca, poate, tu poti iesi in "contra-evidenta".
Aici cred ca e un pic prea dus la extrema. Nu cred ca ies in "contra-evidenta" sau ca sunt cumva mai nedemna pentru ca nu am mai fost. Spoveditul il fac pentru mine si pentru Dumnezeu , nu ca sa ma "compar" sau egalez cu altii.

Oricum concluzia e ca voi vorbi cu dansii si ca ma voi ocupa de acest aspect si mai ales ca oricum ar fi abia astept perioada aceea pentru ca simt ca va fi benefica si frumoasa pentru sufletul meu.
Reply With Quote