View Single Post
  #66  
Vechi 09.11.2010, 22:41:14
ciprian22 ciprian22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Totul vine din suflet.Dar in acelasi timp trebuie sa-i asculti si pe cei din jurul tau.Nu-ti trebuie argumente pentru a fi crestin nici pentru a fi ateu, trebuie doar sa simti.Pe forum sunt si multe persoane care prin simplul fapt ca provoaca o dilema se simt bagati in seama ca si altzii care apara interesele obscure ale unor personaje care vad ortodocsia ca o afacere si ca o cale de reusita in viatza.Si categoria a parte a celor care o vad ca un razboi personal .Sa nu uitam ca suntem oameni care iarta..in primul rand.Ideile radicale nu cred ca-si au locul.Restul cred ca vine din suflet.Har pentru a convinge nu cred ca avem toti.Doar unii dintre noi am fost inzestrati cu harul de a aduce pe calea cea dreapta tovarasii de conversatie iar eu nu cred ca ma numar printre ei.Personal am o parere proasta despre ateii de pe forum pentru ca nu inteleg de ce poarta discutiile interminabile cu ceilalti ..ca sa dovedeasca ce?Poate ca nu am nevoie de nici o dovada.Nu cred ca grosolaniile au ce cauta aici mai ales ca faptul ca se raspunde cu cu sufletul ceea ce nu inseamna mereu un limbaj adecvat..ceea ce da apa la moara persoanelor care stiu sa se "joace" mai bine cu frazele.
Reply With Quote