View Single Post
  #26  
Vechi 09.05.2011, 16:14:25
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Citat:
Īn prealabil postat de mishi55 Vezi mesajul
Iarta-ma ca te-am suparat. Ideea era ca nu cu balanta si metrul in mana, nu cantarind totul ca la farmacie si masurand pana la milimetru, ne ducem zilele. Masura dragostei acopera toate. Am gresit prin cuvintele lipsite de dragoste. Iarta-ma. Dar, cu adevarat, cel mai bun raspuns ti-l va da duhovnicul. Dragostea acopera totul. Adica nu cred ca viata de familie se poate "programa" la modul: Uite calendarul pe luna asta, ce sarbatori sunt? Aici nu-i voie, dincolo nu-i voie, acolo e liber, dincolo nu. Nu cred ca trebuie sa cadem in formalism. Pentru ca degeaba mai respectam datele, sarbatorile si posturile, daca o facem doar formal. Numai dragostea e masura tuturor lucrurilor. Asta am vrut sa spun. Iar dragostea ne invata, calauzita de duhovnic, cum sa traim.

P.S. De cate ori am spus dragoste, am subinteles: dragostea in Hristos Domnul. Inca o data, iarta-ma pentru supararea pe care ti-am adus-o.
Nu va faceti nici o problema din partea mea. Desi pare ca m-am suparat, am fost doar o mica furtuna intr-un pahar cu apa. Am o mare "calitate" : sunt impulsiva. De aceea, imi pare rau ca v-am stresat cu raspunsul meu aricios! Deci, toate`s bune si frumoase, stati linistit.

Domne ajuta!
Reply With Quote