View Single Post
  #203  
Vechi 20.11.2012, 04:43:03
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
rezulta indubitabil si EVIDENT ca ai mintit! Folosesti citatele lui Pr Savin ca si cum ar fi punctul tau de vedere, te faci ca nu ai auzit de el in viata ta, ... din pacate esti doar o evolutionista teista demna de mila, sa-ti fie rusine!
Iti pot indica cel putin 10 surse unde apar informatii legata de cronologia lui Sextus Iulius Africanus, deci cartea pr. Savin, nu detine monopolul asupra lor, nu de acolo am aflat, ci dintr-o publicatie online. Pe cine au citat ei sau nu , e problema lor, cert e ca eu nu am citit cartea respectiva pe care mi-o tot arunci in fata si cu siguranta stiu mai bine decat tine ce carti am in biblioteca, iar de persoana pr.Savin nu am stiut pana azi. (nu-s o enciclopedie teologica ambulanta).

Vad ca m-ai trecut la evolutionisti teisti; anul trecut, cand intr-un exces de zel ai judecat forumul impartindu-l in doua, m-ai pozitionat in categoria ateilor, deci remarc o evolutie in cazul tau. Totusi, in timp ce te ocupi de persoana mea, caracterizandu-ma cu atata generozitate sau cand te vei ocupa de persoana altora, nu uita sa te mai opresti si asupra lutului propriu si impudica multumire de sine.

Citat:
Nu mai avem ce discuta
Atata timp cat eu vorbesc de pericolul caderii in patima calculului matematic a Bibliei, iar tu imi dai un citat din Nae Ionescu, referitor la importanta formatiei realiste, nu doar umaniste a omului, e evident ca ne situam pe paliere diferite, comunicarea fiind mult prea dificila intre noi si nici nu se merita a fi mai intretinuta, deci subscriu pozitiei tale.

Last edited by ioanna; 20.11.2012 at 09:47:34.