View Single Post
  #153  
Vechi 08.02.2014, 12:28:24
Dalian's Avatar
Dalian Dalian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2012
Locație: Cernica
Mesaje: 539
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Excelent, tu incepi sa te certi cu mine si apoi spui ca eu as cauta cearta. Dar doar cu mine faci asa? Eu am vazut mai demult cum te manifesti, nu scrii aproape nimic in mesaje, ii faci pe toti eretici si esti agresiv cu toti. Eu nu m-am certat cu nimeni pe forum, unii incepeau sa se certe cu mine din cauza ca nu aveam idei ecumeniste. Surprinzator pentru tine, tu te identifici cu eterodocsii gen userul catolic, penticostalul, ori ortodocsii care spuneau ca toate cultele sunt bune. Adica ce spuneau si duhovnicii, zelotismul e tot o ratacire, pe aceaeasi moneda cu ecumenismul. Si cei ce se certau cu mine majoritatea au fost banati, pentru ca aveau acelasi comportament si cu alti useri. Cum vad ca te stradui sa faci si tu. Tu ai combinatia perfecta ca sa nu poti purta o discutie: nu intelegi lucruri simple, nu cunosti invatatura si esti si agresiv.
Certurile tale cu alti useri nu ma mira si nici nu ma intereseaza.
Eu te rog sa încetezi cu scandalurile, cu amenințările si cu promovarea desantata a "ecumenismului bun"!

Si recomanda si tu o carte pentru sectari ca Daniel pentru asta a deschis acest fir de discutie.
Esti complet in afara subiectului si cu "zelotismul" tau inchipuit si cu "ecumenismul bun".
Nu te mai crede asa mare. Eu inteleg mai multe lucruri decat tine, cunosc mai bine invatatura si sunt mai moderat.

De altfel nici nu am sa-ti mai scriu. Vad ca nu pricepi nimic. Nici din comentariile mele nici ale celorlalti.

Last edited by Dalian; 08.02.2014 at 12:31:06.
Reply With Quote