View Single Post
  #9  
Vechi 21.09.2014, 23:28:43
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Pelerin spre Rasarit Vezi mesajul
Incultura ta in domeniu biblic este complet stanjenitoare.O singura intrebare, retorica evident, am: ce te determina sa vorbesti inainte sa studiezi putin, ca de exemplu caracteristicile si traditia de interpretare a unui limbaj precum cel din Apocalipsa.Te-ar feri sa obtii atentia celor din jur..for all the wrong reasons.Nu-ti cer sa cheltui timp si energie citind carti,nu sunt un visator,dar pana si pe net gasesti date interesante.
Mie mi-e mila de el, pe bune. Cred ca stapinul si dumnezeul lui, anume remus cernea, ar fi dezamagit: militantii prosti sunt buni ca si carne de tun, vezi Orientul Mijlociu si Ucraina, dar acum, aici, e cazul de ceva mai fin decat pocnitul zelos a ce la ateii militanti pare a trece drept cutie-craniana-continatoare-de-creier de primul perete.
Cica cine e Sf. Ioan Teologul. Bai feuerbach-de-manea, unul din multele care NU a fost acest Prieten al lui Dumnezeu, cum sunt numiti in Scripturi sfintii, este ca NU a fost o nulitate precum contestatarii Scripturii. Ai priceput, sau tre' sa iti infigi un procesor suplimentar in portul din lobul temporal?
Reply With Quote