View Single Post
  #110  
Vechi 18.04.2007, 14:59:15
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastiana
Mie,personal,imi place la SFANTA BISERICA,intrucat eu merg sa IL vizitez si sa ma rog LUI DUMNEZEU, iar nu sa caut la defectele si greselile altora caci nici eu nu sunt mai rasarita ca altii,vizavi de ac.aspect,si nu caut sa ma duc ca la teatru,cum,poate,se duc cei care comenteaza in plus si aiurea chiar pe margine, care se uita la paiul altora dar barna lor nu si-o vad.Asa ca,vezi tu,eu nu ma incadrez in ac.topic pt.ca ma simt si eu la fel de pacatoasa ca si aproapele sau poate ca,chiar mai mult pt.ca am vazut prea multe cu ingaduinta LUI DUMNEZEU ca sa mai iau in seama si rautatile altora, ca si asa le am eu pe ale mele care sunt destule si,prefer sa ignor de acum incolo pe cei care nu mai termina cu jignirile si nu vreau sa le mai raspund dar pe tine nu te ignor caci imi place cum strici tu orzul pe gaste,nu stiu de ce,dar imi pare bine ca nu esti suparacios,spre deosebire de mine,care numai smerita nu sunt eu, cu toate ca as vrea eu sa fiu si,sa ma mai smereasca Dumnezeu prin cei ca tine,dar numai ca tine care nu se supara.
Vad ca nu te-ai prins care e faza cu topic-ul...
E diferenta intre biserica si Biserica. Poate te mai ajuta o "sora" la capitolul asta...
Reply With Quote